• بنر مناسبتی
 • به پایان آمد این دفتر
 • نظرسنجی برترین فیلم
 • پیش فروش اینترنتی بلیت سینماهای منتخب
  به طور رسمی از روز دوشنبه چهاردهم بهمن
  در سایت سینماتیکت آغاز شده است
  به صفحات اختصاصی سینماهای میزبان
  در سایت سینماتیکت یا اپلیکیشن آن مراجعه فرمایید
 • در یک نگاه
 • فهرست فیلمهای هفدهمین جشنواره فیلم فجر تهران در مشهد
 • تلگرام

روزنامه خراسان پنجشنبه نوشت: 20 فیلم جشنواره فجر از شنبه در سه سینمای مشهد اکران می‌شود

   |  پنجشنبه 12 بهمن 1396
جشن سینمایی مشهد، نشست خبری پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، اگرچه خیلی دیر اما بالاخره روز گذشته برگزار و جزئیات آن اعلام شد. به گزارش خراسان رضوی در این نشست که با حضور «افشین تحفه گیر» معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر این جشنواره برگزار شد، «محمد کاظم دبیری» رئیس اداره ارشاد مشهد، «خوش آهنگ» رئیس اداره سینمایی ارشاد و «نسرین شاه محمدی» ...
 ... رئیس انجمن سینمای جوان مشهد نیز حضور داشتند، جزئیات این جشنواره اعلام شد که به شرح زیر است:
- پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد از13 بهمن آغاز می‌شود و تا 22 بهمن ادامه خواهد داشت.
- ٢١ فیلم در جشنواره فیلم فجر مشهد در سینماهاى منتخب جشنواره اکران خواهد شد.
- 20 فیلم در جدول اکران قرار گرفته است و فیلم «ماهورا» که  بازیگران مشهدی در آن ایفای نقش می‌کنند نیز به صورت ویژه با حضور تمامی عوامل اکران خواهد شد.
- ساعت اکران فیلم‌ها در سه سئانس ٢٠:٣٠،١٨:٣٠ و ٢٢:٣٠ در نظر گرفته شده است.
-فیلم‌های جشنواره در سینماهای هویزه، سیمرغ
 آفریقا و اطلس اکران می‌شود. همچنین سینمای اصغر زاده از روز چهاردهم، اکران فیلم‌های سیمرغ سینمای خراسان را خواهد داشت.
- افتتاحیه جشنواره جمعه 13 بهمن ساعت 18 با نمایش فیلم «به وقت شام»،  با حضور «ابراهیم حاتمی کیا» کارگردان و دیگر عوامل این فیلم در پردیس اطلس برگزار می‌شود.
-فروش بلیت‌های جشنواره از عصر دیروز آغاز شده است که 80 درصد بلیت‌ها به صورت اینترنتی از طریق سایت سینما تیکت عرضه می‌شود و 20 درصد در گیشه سینماها فروخته خواهد شد. البته تا ساعت 19 روز گذشته فروش بلیت‌ها آغاز نشد. بهای بلیت‌ها نیز 15 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
- فروش بلیت‌ها به صورت انتخابی است و امسال فروش گروهی بلیت در مشهد نداریم.

لطفا این بی تدبیری را تدبیر کنید

با توجه به جدول اکران‌های پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، اگرچه فیلم‌های پر سر و صدا و مهم امسال جشنواره (مغزهای کوچک زنگ زده، بمب، دارکوب و چهارراه استانبول) هر کدام 3 اکران در مشهد خواهد داشت اما طبق جدول هم اکنون اکران این فیلم‌ها فقط در پردیس اطلس پیش بینی شده است و علاقه مندان به سینما برای تماشای این فیلم‌ها هیچ گزینه انتخابی دیگری ندارند. در حالی که به راحتی و با تقسیم اکران این فیلم‌ها در سینماهای هویزه، آفریقا و اطلس، جشنواره فیلم فجر مشهد از ابتدا وارد حاشیه نمی‌شد و تلاش و زحمات قابل تقدیر مسئولان ستاد نیز زیر سوال نمی‌رفت.

اگرچه که به گفته دبیر جشنواره، تلاش خواهد شد با پیش بینی اکران ویژه برای این فیلم ها، به درخواست مخاطبان پاسخ داده شود. این موضوع روز گذشته با انتقاد گسترده خبرنگاران به عنوان نمایندگان افکار عمومی مواجه شد و همه آن‌ها خواستار رسیدگی به موضوع شدند. البته دبیر جشنواره در پاسخ به این گلایه‌ها از ضرورت حمایت از بخش خصوصی هم سخن گفت و اظهار کرد: اطلس یکی از پروژه‌های بزرگ شرق کشور است و باید بخش خصوصی را وارد هنر و از آن‌ها حمایت کنیم تا دیگران راغب شوند در این حوزه ورود کنند و زیر ساخت‌های فرهنگی در این شهر شکل گیرد. از طرفی ما نمی‌توانیم بگوییم چه فیلمی خوب و کدام فیلم بد است چون خیلی وقت‌ها پیش بینی‌های ما درست از کار درنمی آید.

همچنین در جشنواره‌های متعددی فیلم اولی‌ها و کارگردان‌های گم نامی بودند که خوش درخشیدند و فیلم شان موفق بود بنابراین این طور نمی‌توان قضاوت کرد که کدام فیلم موفق خواهد بود. باید بپذیریم که در مناطق محروم نیز باید ساز و کار فرهنگی باشد و اجازه ندهیم در مشهد با فقر زیر ساخت‌ها روبه رو شویم. در بحث چینش فیلم‌ها نیز دبیرخانه تهران این کار را برعهده داشته است اما در کل همت ما این است که مردم مشهد بتوانند فیلم ببینند که هم اکنون این اتفاق افتاده است و حالا این که کدام فیلم در کجا اکران شود زیاد مهم نیست. 

پس از صحبت‌های تحفه گر، برخی از خبرنگاران نیز با تاکید بر این که اصل حمایت از بخش خصوصی در عرصه فرهنگ و هنر، مطالبه همیشگی اصحاب رسانه بوده است، این نکته را یادآور شدند که حمایت از بخش خصوصی در صورتی که در زمان مناسب و با تدابیر منطقی انجام نشود می‌تواند به تبلیغ سوء برای فعالان این بخش تبدیل شود.

نویسنده : نسیم سهیلی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


در قاب سینماپرس


اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic