ایسنا نوشت: در ششمین روز از جشنواره‌ی فیلم فجر مشهد، از فیلم‌ ویدیویی، بیش از فیلم‌های بخش اصلی جشنواره استقبال شد

   |  سه شنبه 26 بهمن 1389
ششمین روز از هشتمین جشنواره‌ی فیلم فجر مشهد درحالی پشت سر گذاشته شد که استقبال از فیلم "آخرین بازی" در بخش ویدیویی، بیش از فیلم‌های بخش اصلی جشنواره بود. به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)_منطقه خراسان، شب گذشته فیلم‌های "پاریس تا پاریس"، "خاک و آتش" و "گلوگاه" در هشتمین جشنواره‌ی فیلم فجر مشهد به نمایش درآمدند که در ششمین روز این جشنواره نتوانستند به آن گرما ببخشند. در این میان "پاریس تا پاریس" به کارگردانی محمدحسین لطیفی با بیش‌ترین مخاطب توانست کم‌تر از نیمی از سالن‌ها را پر کند  و تا حدود زیادی نظر مثبت تماشاگران را به دنبال داشت. "خاک و آتش" مهدی صباغ زاده و "گلوگاه" ساخته محمدابراهیم معیری نیز با استقبال چندانی از سوی مخاطبان مواجه نشدند، هرچند اثر مهدی صباغ زاده کارگردان مشهدی نسبت به گلوگاه مخاطبان بیشتری را به سالن سینما کشاند....
اما نکته‌ی جالب توجه این روزها به ویژه در شب گذشته که فیلم‌های جشنواره‌ی مشهد چندان مورد پسند مخاطبان نبود، حضور گسترده‌ی علاقمندان در سالن اکران فیلم‌های ویدیویی توس در بخش جنبی جشنواره‌ی مشهد و سالن شماره 2 مجموعه‌ی سینمایی هویزه است به طوری که شب گذشته استقبال از فیلم ویدیویی "آخرین بازی" به کارگردانی علی پروین پور نسبت به فیلم‌های بخش اصلی جشنواره در یک سانس مخاطب بیشتری داشت و تقریباً تمام ظرفیت سالن را پر کرده بود.

هرچند می‌توان یکی از علل این استقبال را استفاده از بازیگران شناخته شده در فیلم‌های ساخته شده در مشهد و کارگردانی بهتر فیلم‌ها نسبت به سال‌های گذشته عنوان کرد، اما قطعاً تماشای رایگان آثار یکی از مهم‌ترین عواملی است که موجب این استقبال گردیده است. با این وجود مخاطبان آثار رضایت کاملی از کیفیت فیلم‌های اکران شده نداشتند و پرداخت به ژانرهای ارائه شده در فیلم‌ها را ضعیف ارزیابی کردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا_منطقه خراسان، با خروج "اخراجی‌ها 3" به کارگردانی مسعود ده‌نمکی از بخش مسابقه‌ی سینمای ایران در بیست و نهمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم فجر، اکران آن در مشهد نیز منتفی شد. اما این روزها تلاش زیادی برای حضور اثر تازه‌ی ابراهیم حاتمی کیا صورت می‌گیرد که امید مخاطبان مشهدی را برای تماشای "گزارش یک جشن" در مشهد افزایش داده است و پیش بینی می‌شود در صورت اکران، دومین فیلم جشنواره‌ی مشهد باشد که علاقه‌مندان را وادار به حضور طولانی مدت در صف خرید بلیت نماید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات