نتیجه خوب یک همکاری مشترک؛ گفت‌وگو با مهدی داوری تهیه کننده برنامه تلویزیونی سیمرغ ١۵

   |  سه شنبه 24 بهمن 1396
align=bottom
برنامه سیمرغ پانزده برنامه‌ای است که به ابتکار صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی و مؤسسه فرهنگی شهرآرا به تهیه‌کنندگی مهدی داوری و با اجرای هادی حاجتمند در روزهای برگزاری جشنواره پانزدهم فجر مشهد به صورت زنده روی آنتن شبکه خراسان رضوی رفت و به نقد و تحلیل فیلم‌های حاضر در جشنواره پانزدهم پرداخت. فرصتی که تا پیش از این وجود نداشت و نشان داد که وجود چنین برنامه‌هایی می‌تواند تأثیر‌گذار و پر مخاطب باشد....
 
نتیجه موفق تعامل
مهدی داوری، تهیه‌کننده این برنامه، در گفت‌وگو با شهرآرا در مورد نحوه شکل‌گیری ایده این برنامه گفت: ایده این برنامه تقریبا یک ماه قبل از برگزاری جشنواره فیلم فجر مشهد مقدس توسط تعدادی از دوستانی که درگروه ورزش، جوان و سرگرمی شبکه خراسان رضوی هستند شکل گرفت و ما پیشنهاد دادیم که این برنامه را کار کنیم. بر این اساس یکسری رایزنی‌ها انجام دادیم و مدیران محترم صدا و سیمای خراسان رضوی نظر مساعدی داشتند و از این ایده استقبال کردند و در نهایت مسئولیت را به من واگذار کردند. من هم پیگیر کار شدم و صحبتی با آقای خرمی مدیرعامل مؤسسه فرهنگی شهرآرا داشتم و آقای خرمی هم از این موضوع استقبال کردند و این برنامه شکل گرفت.

این تهیه کننده در مورد روند اجرایی برنامه و اجرا شدن برنامه در دو بخش میهمان ویژه و منتقد نیز اظهارکرد: تنوع در بخش منتقد باید باشد و ما باور داشتیم که باید از ظرفیت‌ همه بچه‌های منتقد استفاده کنیم تا مردم چهره‌های مختلفی را در برنامه ببینند.
وی ادامه داد: برنامه‌سازی نوین می‌گوید که آیتم‌ها را بیشتر کنید، گفت‌وگوها را فشرده‌تر و همراه با تأکید بر اصل مطلب انجام دهید و ما هم سعی کردیم همین روال را پیش‌بگیریم و با خیلی از چهره‌های جدید آشنا شدیم و از نظرات خیلی از دوستان استفاده کردیم. در مورد اینکه گفت‌وگوها نیز به چه صورت باشد، با توجه به اینکه برنامه مشارکتی بود، تصمیم گرفتیم که چهره دیگری بخش‌‌های میهمان ویژه را اجرا کند و به نظرم در کل برنامه خوبی شد.

از این برنامه در سطح ملی استقبال شد
داوری، در مورد استقبال مردم از این برنامه با توجه به ثابت نبودن زمان آن گفت: ما ساعتی که برای برنامه انتخاب کردیم سه تا چهار بود که پیش از زمان اکران‌ فیلم‌ها باشد تا مردم نقدها را بشنوند و به آن‌ها اطلاع‌رسانی شود که کدام فیلم را انتخاب کنند. همکاران ما در شبکه خراسان رضوی و دوستان در سایت‌های مختلف و شبکه‌های مجازی بسیار خوب اطلاع رسانی کردند و در مجموع استقبال مردم خیلی خوب بود. میزان پیامک‌های ارسالی برای برنامه معیار خوبی برای آمارگیری میزان مخاطبان برنامه ‌است اما تعداد زیادی از افراد هم که برنامه را می‌بینند، تمایلی برای ارسال پیامک به برنامه ندارند، بنابراین می‌توان گفت در کل استقبال از برنامه خوب بود طوری که حتی ما پیامک‌هایی از استان‌های دیگر در طول برنامه داشتیم.

این تهیه‌کننده در مورد ادامه داشتن این برنامه بعد از پایان جشنواره فیلم فجر نیزگفت: ما هم دوست داریم این اتفاق بیفتد و امیدوارم زمینه‌ کمک‌های دیگر سازمان‌ها هم برای ادامه برنامه وجود داشته باشد. به طور مثال شهرداری با توجه به نگاه فرهنگی که دارد خیلی می‌تواند به ادامه داشتن این برنامه
کمک کند.

او افزود: مدیران شبکه هم استقبال کردند تا برنامه‌ای به این شکل با فضایی بهتر و پیش تولید به روزتر، حداقل یک‌بار در هفته با زمان بیشتر روی آنتن برود و از منتقدانی که خارج استان هستند نیز استفاده شود تا بتوانیم برنامه بهتری را تولید کنیم. ما ظرفیت‌های خیلی خوبی داریم و امیدوارم که همه دست به دست هم بدهند و یک برنامه خوب را با استفاده از ظرفیت‌های استانی روی آنتن شبکه خراسان رضوی ببریم.

داوری تصریح کرد: من در پایان از همه مدیران شبکه استانی خراسان رضوی، مدیران شهرداری مشهد و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی شهرآرا تشکر می‌کنم که مساعدت داشتند تا ما این برنامه را به‌طور زنده پخش کنیم.
افخمی - خزاعی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2


اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic